Fındıkta Rekolte Belirlendi

TİBİS

Fındıkta Rekolte Belirlendi

 

Trabzon'da 2017 yılı için fındık rekolte tespit çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Trabzon Ticaret Borsasından (TTB) yapılan yazılı açıklamada, kentte fındık rekolte tespit çalışmalarının 28 Haziran'da başladığı hatırlatıldı

Açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koordinesinde çalışma yapan rekolte tespit komisyonunda TTB, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Ekonomi Bakanlığı Karadeniz Bölge Müdürlüğü, Akçaabat Ziraat Odası, FİSKOBİRLİK, TÜİK, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, TMO, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü temsilcilerinin yer aldığı vurgulandı.

Komisyon üyelerinin sahil, orta ve yüksek kesimlerdeki 56 bahçede çotanak sayımı yaptığına işaret edilen açıklamada, fındıkta geçen yıla göre artış olduğunun gözlendiği belirtildi.

Açıklamada, Beşikdüzü ilçesinden başlayan rekolte tespit çalışmalarının Maçka ilçesinde sona erdiği ve yakın zamanda rekolte tahmininin kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.

Öte yandan, yaklaşık 64 bin hektarlık alanda fındık üretiminin yapıldığı Trabzon'da, 2016 yılı fındık rekoltesinin 30 bin 880 ton olarak tahmin edildiği anımsatıldı.

BİRLİKTE

DAHA GÜÇLÜYÜZ

ULUSLARARASI

ETKİ AĞI

SENDİKA

HABERLERİ

15 AĞU

15 Temmuz

Tam bir y l ge ccedil ti o karanl k gecenin uuml st uuml nden Lanet olsun bu b uuml

15 AĞU

15 TEMMUZ'a dair...

Tam bir y l ge ccedil ti o karanl k gecenin uuml st uuml nden Lanet olsun bu b uuml

14 AĞU
15 AĞU